Ktoś, kto nie popełnia błędów, nie działa. Tylko posuwanie się naprzód, popełnianie błędów i podejmowanie ryzyka może dać Ci rezultaty i doprowadzić do zwycięstwa

Wall Street: oczekiwanie przed publikacją danych o inflacji w USA rodzi nerwowość

Gospodarka mocno ucierpi - spadająca ropa i inflacja Marcin Kania ★★★★

Główne indeksy Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych zostały zamknięte z mieszanymi liczbami w oczekiwaniu na dane o inflacji w USA, które zostaną opublikowane w tym tygodniu, ponieważ w zależności od wyniku może to spowodować, że Rezerwa Federalna (Fed) będzie słabsza.

Dow Jones spadł o 0,45 procent do 36 68,87 sztuk, A S & P 500 spadł o 0,14 procent do czterech tysięcy 670,29 sztuk, a Nasdaq nieznacznie wzrósł o 0,05 procent do 14 942,83 sztuk.

"Inwestorzy zmagają się z Bankiem Rezerwy Federalnej, który wydaje się mieć większy apetyt na twardszą politykę pieniężną, wyższą i bardziej stabilną inflację niż początkowo oczekiwano, oraz nową opcję Omicron, która grozi udaremnieniem globalnego ożywienia gospodarczego, jak wielu się spodziewało"-powiedzieli analitycy firmy konsultingowej Edward Jones.
"Dzisiaj chodzi o awersję do ryzyka, ponieważ rosną obawy, że rynki finansowe całkowicie źle zrozumieją walkę Fed z inflacją. Nawet cykliczność zmaga się, ponieważ Biały Dom i senator Manchin nie zbliżyli się do stworzenia Build Back Better" - powiedział Edward Moya, starszy analityk w Oanda.

W Meksyku główne indeksy giełdowe zamknęły się ujemnym trendem, ponieważ S & P/BMV IPC spadł o 0,69 proc.do poziomu 52 tys. 835,76 pkt., natomiast FTSE BIVA spadł o 0,76 proc., notowany na poziomie tysiąca 91,54 pkt.

Międzynarodowe ceny ropy odnotowały niewielką zmianę cen z wyraźnym negatywnym trendem, ponieważ WTI spadło o 0,67 procent do 78,37 USD za baryłkę, a Brent spadł o 0,95 procent do 80,97 USD za baryłkę.

"Presja na obniżenie była związana z obawami o zapotrzebowanie na węglowodory spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu omnironowego. W Chinach rząd miasta Tianjin ograniczył mobilność, gdy kraj przygotowuje się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w przyszłym miesiącu " - powiedziała Gabriela Siller, dyrektor ds.

Na koniec sesji rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich ustabilizowała się na poziomie zbliżonym do 1,76 proc., wykazując niewielkie zmiany w stosunku do niedzielnego zamknięcia.


Przygotowaliśmy listę brokerów, których zalecamy ominąć.


Komentarze (0)