Ktoś, kto nie popełnia błędów, nie działa. Tylko posuwanie się naprzód, popełnianie błędów i podejmowanie ryzyka może dać Ci rezultaty i doprowadzić do zwycięstwa

Prognoza tygodniowa EUR - USD: szykuje się na zbyt konserwatywne posiedzenie EBC

Prognoza tygodniowa EUR - USD Marcin Kania ★★★★

Inflacja w USA gwałtownie wzrosła do nowego wieloletniego maksimum, ale Fed nie zrobi więcej.
Europejski Bank Centralny ogłosi w czwartek swoją decyzję w sprawie polityki pieniężnej.
EUR / USD wskazuje na możliwy krótkoterminowy przełom korekcyjny, ale niedźwiedzie utrzymują kontrolę.
Para EUR / USD spadła trzeci tydzień z rzędu, osiągając nowy 20-letni najniższy poziom 0.9951, a następnie nieznacznie odbiła się w strefie 1.0030. Światowa sytuacja gospodarcza nadal się pogarsza, a spekulacyjne zainteresowanie zmierza w kierunku bezpiecznej przystani, która ostatecznie przynosi korzyści dolarowi amerykańskiemu.

UE zmierza w przepaść

Strach przed recesją w USA zdominował nagłówki gazet w ostatnich miesiącach. Jednak Europa powoli przesuwa się w centrum uwagi, ponieważ sytuacja w Unii jest jeszcze bardziej niepokojąca niż w USA.


Wojna na Ukrainie powoduje światowy niedobór żywności i energii, A UE najbardziej cierpi z powodu tego ostatniego, ponieważ zależy od Rosji w zakresie dostaw ropy i gazu. W poniedziałek 11 lipca rosyjski gigant energetyczny Gazprom zamknął gazociąg Nord Stream1 w celu konserwacji, przerywając dostawy gazu do Niemiec. W połowie tygodnia firma ogłosiła, że nie może zagwarantować wznowienia gazociągu. Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck powiedział, że niepewność wokół dostaw gazu "znacząco przyćmiewa perspektywy gospodarcze na drugą połowę roku".

Włoski premier Mario Draghi ogłosił swoją rezygnację po tym, jak jego partner koalicyjny, pięciogwiazdkowa partia, wycofał swoje poparcie w głosowaniu zaufania, co zwiększyło obawy po stronie Euro. Koalicja rozpadła się, gdy pięciogwiazdkowy przywódca Giuseppe Conte oskarżył Draghiego o to, że nie zrobił wystarczająco dużo, aby poradzić sobie z kryzysem gospodarczym. Prezydent Włoch Sergio Mattarella odrzucił propozycję dymisji byłego szefa EBC i dotychczasowego premiera Włoch i wezwał go do rezygnacji.

Wyzwania związane z łańcuchem dostaw w połączeniu z szybkim ożywieniem gospodarczym po początkowych zamknięciach związanych z pandemią spowodowały, że inflacja osiągnęła poziomy niespotykane od kilku dziesięcioleci na całym świecie. Politycy i urzędnicy banków centralnych byli zszokowani, a ci ostatni przeszli na sztywną politykę pieniężną w dość nierównomiernym tempie w głównych gospodarkach.

Banki centralne pod kontrolą

Rezerwa Federalna USA znajduje się na szczycie listy agresywności. Bank centralny podniósł stopy do zmiennego zakresu 1.50% -1.75%. Natomiast Europejski bank centralny pozostaje w tyle, ponieważ planuje podnieść stopy procentowe o 25 punktów bazowych po raz pierwszy od lat na posiedzeniu w najbliższy czwartek. Nierównowaga między bankami centralnymi częściowo tłumaczy słabość EUR / USD, a także fakt, że kryzys w Unii pogarsza się.

W środę dolar zyskał dodatkowy impuls z awersji do ryzyka po opublikowaniu czerwcowego indeksu cen konsumpcyjnych CPI, który wzrósł do 9, 1% rok do roku-więcej niż oczekiwano. Wiadomości były jeszcze bardziej zniechęcające w związku z nadziejami, że spadek cen ropy w czerwcu doprowadzi do spadku CPI.

Dane inflacyjne poparły spekulacje, że Fed może podnieść stopy procentowe o 100 punktów bazowych, chociaż taka spekulacja została schłodzona przez komentarz Christopher Waller, członek FOMC, który zauważył, że rynki mogą być wstępnie oszacować wzrost typy 100 punktów bazowych w lipcu, dodając, że wzrost o 75 punktów bazowych, wszystko jest w punkcie neutralnym.

Skoncentruj się na EBC i rozwoju biznesu

Ogólnie dane makroekonomiczne potwierdziły ponury scenariusz. Niemiecki sondaż ZEW wykazał, że nastroje gospodarcze w kraju i w UE spadły w lipcu. Ponadto inflacja w Niemczech została potwierdzona na poziomie 7,6% rok do roku w czerwcu, chociaż sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w czerwcu o 1%, co zwiększyło optymizm i wywarło krótkoterminową presję na dolara amerykańskiego.

W przyszłym tygodniu będzie znana ostateczna wycena czerwcowego unijnego indeksu cen konsumpcyjnych, który ma zostać potwierdzony na poziomie 8,6%. W czwartek Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję w sprawie polityki pieniężnej. Europejscy politycy polityki pieniężnej szeroko oczekiwali pierwszej podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych na tym konkretnym spotkaniu, już zdyskontowanym przez uczestników rynku. Przemówienie prezydenta Christine Lagarde po ogłoszeniu będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ zainteresowanie spekulacyjne zbada je pod kątem wszelkich wskazówek na temat tego, co nas czeka.

Wreszcie w piątek S & P Global opublikuje wstępne szacunki swoich lipcowych PMI dla UE i USA. Oczekuje się, że działalność gospodarcza ponownie spadnie na początku trzeciego kwartału i prawdopodobnie nie utrzyma się na poziomie ekspansji.

Prognoza techniczna EUR / USD

Para EUR / USD zmniejszyła połowę swoich tygodniowych zysków, wykazując niewielkie niedźwiedzie sygnały wyczerpania na wykresie tygodniowym, które nie są wystarczające do potwierdzenia możliwej gleby. Jednak wskaźniki techniczne straciły swój niedźwiedzi impet, chociaż RSI utrzymuje skromne nachylenie w dół około 26. Jednocześnie SMA 20 przesuwa się w dół prawie pionowo, obecnie w strefie 1.0650 i znacznie poniżej najdłuższych średnich.

Wykres dzienny pokazuje, że wskaźniki techniczne nieznacznie wzrosły, pozostając w pobliżu wyprzedania, wskazując na możliwy uparty przełom korekcyjny. Jednak para wciąż porusza się znacznie poniżej niedźwiedzi średnich kroczących, które odzwierciedlają siłę sprzedawców.

Poziom, na który należy zwrócić uwagę, to 1.0120, ponieważ zyski poza nim mogą spowodować dalszy wzrost do strefy 1.0200, a następnie do strefy 1.0340. Z drugiej strony natychmiastowe wsparcie wynosi 1.0020, a następnie wieloletnie minimum ustalone w tym tygodniu na 0.9951. Jeśli spadnie poniżej tego ostatniego poziomu, para może zbliżyć się do 0.9800, zanim znajdzie nabywców.

EURUSD

Przegląd nastrojów EUR / USD
Badanie prognozy walutowej FXStreet sugeruje, że para jest blisko gleby pośredniej. Sprzedawcy nadal kontrolują tygodniową prognozę, ponieważ niedźwiedzie stanowią 67% ankietowanych ekspertów, a para wygląda średnio na 1.0087. Jednak w prognozach miesięcznych i kwartalnych następuje gwałtowna zmiana nastrojów, gdy byki przejmują kontrolę, a ci, którzy obstawiają spadki, gwałtownie spadają. Następnie para wraca średnio do obszaru 1.0400.

Ogólny Wykres podsumowujący pokazuje, że ci, którzy oczekują ożywienia, mogą być skłonni do sprzedaży na wyższych poziomach. Trzy badane średnie kroczące zachowują swoje niedźwiedzie zbocza. EUR / USD jest ledwo widoczny powyżej 1.0200 w przyszłym tygodniu, ale liczba potencjalnych celów rozszerza się w miesięcznej prognozie do 1.000/1.0800. Wreszcie, w kwartalnej prognozie, większość celów sumuje się między 1 0200 a 1 600, co wskazuje na ciągłą presję na ogólną mondę.


Przygotowaliśmy listę brokerów, których zalecamy ominąć.


Komentarze (0)