Ktoś, kto nie popełnia błędów, nie działa. Tylko posuwanie się naprzód, popełnianie błędów i podejmowanie ryzyka może dać Ci rezultaty i doprowadzić do zwycięstwa

Recenzja słuchawek Rha TrueControl ANC

Rha TrueControl ANC Marcin Kania

Wszystko jest w porządku z dźwiękiem, ale wszystko jest dziwne z dopasowaniem i funkcjonalnością.
Z niecierpliwością czekam na każdy nowy produkt RHA, małej i dumnej firmy z Glasgow. Po prawie każdej recenzji poleciłem słuchawki marki. Dlaczego tak jest? Dobre połączenie ceny i właściwości, udany design, własne pismo w muzyce-kierowcy tworzą specjaliści RHA. Wiadomość o wydaniu "wyrafinowanych" Słuchawek Z Redukcją Szumów TWS pojawiła się już dawno temu, dzięki Big Geekowi udało się szybko zdobyć słuchawki do testu. Zobaczmy razem, co się stało.
Design
Prawdopodobnie jest to najbardziej przyjemny futerał na słuchawki TWS, które można było trzymać w rękach-słuchawki są chronione przez masywną metalową część. Etui można postawić na stole lub położyć.
Minus - powierzchnia z aksamitnego plastiku: zarówno obudowa, jak i słuchawki są natychmiast pokryte odciskami i innymi śladami aktywności życiowej. To tak, jakby Rha robiło słuchawki dla cyborgów, a nie dla ludzi — ludzie się pocą, w uszach są cząsteczki skóry i siarki, nic nie można z tym zrobić. Dlaczego więc nie wziąć zwykłego plastiku? Apple z pewnością nie wybrało gładkiego białego materiału, ponieważ nic na nim nie widać.
W RHA nadal zachwycają perfekcjonistów, uchwyt na dysze jest świetny. To nie jest saszetka z silikonem, jak większość producentów. Oto prawdziwe dzieło sztuki.
Obudowa jest ładowana za pomocą złącza USB Type-C, obsługiwane jest również ładowanie bezprzewodowe, czas pracy słuchawek w trybie offline wynosi około pięciu godzin,a obudowa zapewnia kolejne trzy Ładowanie. Oznacza to, że w sumie możesz liczyć dwadzieścia godzin. W ciągu tygodnia użytkowania nigdy nie spotkałem się z deficytem ładunku, można bezpiecznie liczyć na deklarowane pięć godzin.
Jest jeszcze pytanie do lądowania. Kubek ma skomplikowany kształt i szczerze mówiąc, nigdy nie byłem w stanie się do niego przyzwyczaić. Po godzinie użytkowania wyjmujesz słuchawki i wydychasz z ulgą-czujesz się mniej więcej tak, jak w przypadku butów, gdy wydaje się, że masz rozmiar, ale jest pewne trudne do uchwycenia cierpienie. Boję się wyobrazić sobie, jak by to było dla dziewcząt i tych, którzy mają mniejsze uszy niż ja. Nie polecam kupowania Rha TrueControl ANC bez montażu - najpierw spróbuj przez co najmniej pięć minut, a następnie zapłać pieniądze. Na oficjalnej stronie internetowej jest nawet notatka opisująca udręki projektantów podczas tworzenia filiżanek.
Oto kolejna rzecz: słuchawki całkowicie zakrywają ucho, co teoretycznie powinno zapewnić dobrą pasywną izolację szumów. Ale jeśli muzyka nie gra, doskonale słyszysz wszystkie dźwięki wokół. Jak to się dzieje, Nie wiem.
Aplikacja
Program nazywa się Rha Connect, warto go umieścić w celu aktualizacji oprogramowania układowego i ustawienia korektora. Narzędzie wygląda dobrze, nie ma żadnych pytań do pracy.
Redukcja szumów, tryb przezroczystości
Funkcje są włączane podwójnym tapem na podkładce na prawym kubku, działania odbywają się w kółko: redukcja szumów jest włączona, redukcja szumów jest wyłączona, tryb przezroczystości. Niestety, w porównaniu z AirPods Pro, działanie systemów jest prawie niezauważalne, po prostu nie ma dramatycznej różnicy. Kiedy słuchasz muzyki, a głośność jest ustawiona nieco powyżej połowy, głosy kolegów w pobliżu są tracone. Warto wyłączyć muzykę, a nawet przy włączonym głośniku można przeanalizować każde słowo. Jak dostroili ANC, kto powiedział, że jest dobry i można wprowadzić takie słuchawki do sprzedaży — Nie wiem. Przynajmniej na przykład wzięliśmy AirPods Pro, w którym po włączeniu ANC wydaje się, że poduszki zakrywają uszy.
Aby zrozumieć, jak dziwne jest wszystko: na oficjalnej stronie piszą, mówią, "pozbądź się furii klawiatur biurowych lub zgiełku metra i zanurz się we własnej ścieżce dźwiękowej". W rzeczywistości, przy wyłączonej muzyce i włączonym systemie redukcji szumów, nawet teraz doskonale słyszę dźwięk klawiszy i głosu nastolatków z ulicy.
Dźwięk
Niestandardowy dynamiczny sterownik 6 mm, obsługa aptX i AAC, no i tradycyjnie dobra jakość dźwięku. Co to jest "dobre"? Nic się nigdzie nie wybrzusza, wszystko jest równe i piękne. Po raz kolejny chcę narzekać: zrobiłbym zwykły kubek, a ja zastąpiłbym moje AirPods Pro RHA, charakter dźwięku podoba się znacznie bardziej. Ale niestety, po prostu nie mogę z nimi długo chodzić.
Werdykt
Pierwsze słuchawki TWS RHA były całkiem udane, szczególnie sześć miesięcy po pojawieniu się w sprzedaży — cena stała się jeszcze wygodniejsza i ogólnie ten model nadal można bezpiecznie kupić. W niektórych miejscach cena wynosi teraz około 5500 rubli.
Audio, Recenzje
Recenzja True Wireless Słuchawki RHA TrueConnect
Siergiej Kuzmin
15 maj 2019
Jeśli chodzi o nowość, Rha TRUECONTROL ANC kosztuje teraz około 27 000 rubli. Szczerze mówiąc, wszystkie inne rzeczy są równe, wybrałbym AirPods Pro. Produkt RHA ma dziwny kształt kubka, aksamitny plastik zbiera cały kurz i odciski wokół, są dziwactwa z połączeniem, działanie systemu redukcji szumów jest prawie niezauważalne. Tutaj jest świetna jakość dźwięku, Nooooo AirPods Pro można kupić za 19 000 rubli. I lepiej wybrać produkt Apple — nawet jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem.
Podsumowując, za muzykę pięć plus, ale będziesz musiał odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś gotowy pogodzić się ze wszystkim innym. RHA mógł zrezygnować z dodatkowych funkcji i po prostu stworzyć dobre, wygodne słuchawki z eleganckim dźwiękiem. Prawdopodobnie sprzedaż w Rha TRUECONTROL ANC nie będzie zbyt imponująca, a menedżerowie dojdą do tych samych wniosków.
Wraz z chłopakami z Big Geek staramy się wypełnić sekcję Audio najlepszymi towarami. Kod promocyjny Wylsa działa dla Ciebie, są rabaty, pomoc w wyborze-skontaktuj się, posłuchaj dobrej muzyki i niech wszystko będzie zgodnie z oczekiwaniami.


Przygotowaliśmy listę brokerów, których zalecamy ominąć.


Komentarze (0)